Home > High Power AC Inverter 3000W Pure Sine Wave Inverter Bulk DC12V/24V to AC 220V 50Hz Manufactory
High Power AC Inverter 3000W Pure Sine Wave Inverter Bulk DC12V/24V to AC 220V 50Hz Manufactory
Payment Type:
T/T
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
100
Transportation:
Ocean,Land,Air
Port:
ningbo,shanghai,guangzhou
Model No.:
Pure sine wave of high power inverter 2000W
Brand:
Newbase
Payment Type:
T/T
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
100
Transportation:
Ocean,Land,Air
Port:
ningbo,shanghai,guangzhou
Model No.:
Brand:
Newbase
place of origin:
China
Specification 1:
12V output power 1000W 24V output power 2000W
Specification 2:
1500W12V
data:
Pure sine wave 12V to 220V output 1000W 24V output 2000W
MOQ:
Color:
White
Category:
Power Inverter > High Power AC Inverter
Quantity:
I am interested
  • Product Description
  • Buyer Reviews
Product Description
Detailed Drawing Display:
Export Capacity
"The corporation upholds the philosophy of ""Be No.1 in high quality, be rooted on credit rating and trustworthiness for growth"", will continue to serve outdated and new consumers from home and overseas whole-heatedly for High Power AC Inverter 3000W Pure Sine Wave Inverter Bulk DC12V/24V to AC 220V 50Hz Manufactory Good quality is the key factor for the company to stand out from other competitors. Seeing is Believing want more information? Just trial on its products!
keyword:
Buyer Reviews
4.5 / 5
User Satisfaction
Response
75%
Quality
100%
Delivery
50%
  • Md. Sohel Rana
    Answer Unite
    Response
    The Refrigerated Tricycle is good. seller is good,too.
  • Alvin Williams
    1callele
    Delivery
    Everything perfect. Highly recommend the seller. I will add more comments later.
  • Andri Mahendra
    Ing. Harald Sommer GmbH
    These are PERFECT! You may purchase them with complete confidence!
  • Montree Kongsomsong
    Valve & Filter Corp
    Received! All Autonomous Logistics Vehicle are in good packaging.
  • April Henderson
    United Pro Fab Manufacturing
    Quality
    excellent, faster, Autonomous Patrol Vehicle excellent.
Basic Product Info
Payment Type: T/T
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order: 100
Transportation: Ocean,Land,Air
Port: ningbo,shanghai,guangzhou
Model No.: Pure sine wave of high power inverter 2000W
Brand: Newbase
place of origin: China
Specification 1: 12V output power 1000W 24V output power 2000W
Specification 2: 1500W12V
data: Pure sine wave 12V to 220V output 1000W 24V output 2000W
MOQ: 100
Color: White
Export Capacity
Packaging: Cartons and wooden boxes
Productivity: 10,000 units/month
Transportation: Ocean,Land,Air
Place of Origin: China
Supply Ability: 10000 Pieces/per Month
Certificate: GB/T 19001-2016/IS0 9001:2015; IATF 16949
Payment Type: T/T
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Picture Example: